HORDA

Forum poświęcone grze Travian, sojuszowi HORDA na świecie s12.


#1 2008-03-08 20:33:34

Trzmiel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 20
Punktów :   

PKs SE - strategia

Chyba mamy już poważny problem z sojuszem PKs SE. Jak tak dalej pójdzie, wyzerują nas i będzie po zabawie. Ja najbardziej jestem zainteresowany unieszkodliwieniem graczy: kpiotreq i archibald. Powinniśmy dążyć do zawarcia z nimi sojuszu ale aby do tego doszło trzeba ich przekonać, że nie warto z nami wojować gdyż osłabia to obie strony. Proponuję zrobić tak:
- niech wszyscy atakowani przez PKs SE budują deffa (ale najpierw każdy musi mieć ze 2 kryjówki na 10 poziomie - jak widzę ile dajecie im surówki to aż mi się płakać chce). Potrzebny będzie koordynator deffa, bo obecny chyba zapomniał o swojej funkcji. Pomoc w obronie musi być obowiązkiem.
- dwie osoby które siedzą na travianie 24h niech budują offa. Patrząc na raporty ok 200 offa powinno unieszkodliwić obu agresorów. Oni grają bardzo ofensywnie i nie sądzę aby mocno inwestowali w deffa. Gdy trochę im przytrzemy nosa, do akcji powinien przystąpić dyplomata z ofertą pokoju. Oni nie są głupi i będą wiedzieć, że długa wojna zrujnuje jedną i drugą stronę, a wzmocni naszych przyszłych wrogów.

Co Wy na to?

Offline

 

#2 2008-03-09 19:56:33

Trzmiel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 20
Punktów :   

Re: PKs SE - strategia

Spoko, nie mam do Ciebie pretensji, ja też nie mam czasu na granie 24h.
Proponuję poinformować ludzi ,że w przypadku ataku mają prosić o pomoc koordynatora deff. Nie jest to ich przywilej tylko obowiązek. Jeśli pozwalają się farmić to znaczy, że zasilają w surkę naszych wrogów. Trzeba im rozesłać formularz jak mają prosić o pomoc (godzina ataku, własny def, mury, spichlerz itp).
I musisz wyznaczyć swojego zastępcę - najlepiej takiego który gra w godzinach w których Ty zwykle jesteś nieobecny. Prośba o deffa musi iść do obu koordynatorów a Ci dopiero niech rozsyłają wiadomość do wszystkich.

Offline

 

#3 2008-03-09 20:11:19

Trzmiel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 20
Punktów :   

Re: PKs SE - strategia

Przykładowy szablon prośby o deffa:
1.Godzina ataku: (wycięty z miejsca zb.):

2.Posiłki do:(link do osady atakowanej)

3.Atakuje:(gracz ;osada; link do osady atakującej)

4.własny def:(pisać tylko przybliżoną ilość)

6.Mury:

7.Spichlerze:

8.Idą katasy?:

Offline

 

#4 2008-03-10 15:36:01

Thorgal

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-03
Posty: 8

Re: PKs SE - strategia

Widzę, że ktoś oprócz mnie zainteresował się sprawą defa.
Rzekomo sitterzy mieli rozwiązać problem wycieku sury, ale efekty są marne.
Nie mówię o sojuszach atakujących ,ale nawet o pojedynczych graczach (np.Mustang72)którzy robia co chcą , bez żadnego echa.Czy my nie mamy siły aby ich przepędzić?
Może powinniśmy zmienić nazwe sojuszu na:FARMA.

Popieram ofensywny styl gry, bo tylko wtedy będziemy mocni i wszyscy beda sie z nami liczyć!!!

Offline

 

#5 2008-03-10 15:37:58

Baltazzar

Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-02-02
Posty: 56
Punktów :   

Re: PKs SE - strategia

Trzmiel jesteś zainteresowany zostać koordynatorem Deffa ??? Bo obecny nie ma zbytnio czasu na grę.


Pierwsze westchnienie miłości to ostatnie westchnienie rozumu.

© by Baltazzar™

Offline

 

#6 2008-03-10 16:17:56

Trzmiel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 20
Punktów :   

Re: PKs SE - strategia

Wybrałem sobie galów bo właśnie nie bardzo mam czas na grę (gram tylko w tygodniu w godzinach pracy :-) i nastawiałem się na grę defensywną.
Koordynatorem powinien być ktoś kto jest bardziej dyspozycyjny.
Tak czy siak koordynatorów powinno być dwóch. Ja mogę być tym drugim :-)

Offline

 

#7 2008-03-10 16:24:05

Baltazzar

Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-02-02
Posty: 56
Punktów :   

Re: PKs SE - strategia

Możesz być, ale sam napisałeś, że masz mało czasu grać. Pomyślimy.


Pierwsze westchnienie miłości to ostatnie westchnienie rozumu.

© by Baltazzar™

Offline

 

#8 2008-03-11 15:44:20

Trzmiel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 20
Punktów :   

Re: PKs SE - strategia

Tak ale raz się nadzieją na wioskę z deffem i przestaną ją atakować, za to przetrzepią pozostałe i w tym czasie odbudują stracony off. Albo zaczną rozsyłać fejki i już nie będziemy wiedzieć gdzie stawiać deffa. Oni są naprawdę nieźli i tylko poprzez pokazanie im, że mogą od nas oberwać możemy coś zyskać (powinniśmy dążyć do podpisania z nimi sojuszu). Dlatego oprócz deffa musimy mieć offa którym skontrujemy ich atak. I gdy będą lizać rany powinniśmy wyjść z ofertą sojuszu.

Offline

 

#9 2008-03-12 19:05:21

hirek_hirek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-24
Posty: 9
Punktów :   

Re: PKs SE - strategia

ja jestem z reguły codziennie;] jak jestem u siebie to mam cały czas włączony więc ewentualnie proponuję swoją pomoc w konstruowaniu deffa

Offline

 

#10 2008-03-15 21:56:46

Trzmiel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 20
Punktów :   

Re: PKs SE - strategia

No to już dawać hirka na koordynatora deff.

Offline

 

#11 2008-03-16 15:22:26

kris69

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-25
Posty: 3
Punktów :   

Re: PKs SE - strategia

Hirek - powodzenia i szczęścia (a to sprzyja lepszym czyt. NAM)

Offline

 

#12 2008-03-17 17:18:48

hirek_hirek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-24
Posty: 9
Punktów :   

Re: PKs SE - strategia

już rozpocząłem swoją prace na pozycji koordynatora deff mam nadzieję że współpraca całego sojuszu w tym zakresię będzie udana ale jak już rozsyłałem ważne jest informowanie o stanie wojska i o atkach;]

Offline

 

#13 2008-03-18 20:21:47

Gravity

Nowy użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 7
Punktów :   

Re: PKs SE - strategia

hm, a jakby tak zrobić zrzutkę surowców, założyć osdadkę pełną zboża i tam produkować wojo wtedy koordynator deff mógłby wedle uznania wysyłać je komu potrzeba. No i ewentualnie jak ktoś będzię miał taką potrzebę tam przechować swoje wojsko. Co o tym sądzicie??
Pozdrawki dla wszystkich


Każdy człowiek jest jak księżyc - ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu.

Offline

 

#14 2008-03-19 07:29:59

Lady Eve

Użytkownik

Skąd: Ostrołęka
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 48
Punktów :   

Re: PKs SE - strategia

Gravity napisał:

hm, a jakby tak zrobić zrzutkę surowców, założyć osdadkę pełną zboża i tam produkować wojo wtedy koordynator deff mógłby wedle uznania wysyłać je komu potrzeba. No i ewentualnie jak ktoś będzię miał taką potrzebę tam przechować swoje wojsko. Co o tym sądzicie??
Pozdrawki dla wszystkich

hmm... ciekawy pomysł ale nie wiem czy by wypalił...


Nigdy nie można odkryć siebie do końca, a co dopiero innych ...

Offline

 

#15 2008-03-19 14:32:08

Lady Eve

Użytkownik

Skąd: Ostrołęka
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 48
Punktów :   

Re: PKs SE - strategia

wiecie, ale oczywiście ta osada będzie musiała mieć też sporo własnego woja bo na pewno będą ją atakować i wybijać nasze wojsko.... Tak to pomysł dobry...


Nigdy nie można odkryć siebie do końca, a co dopiero innych ...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.harrypotterhogwart.pun.pl www.fantasyrpg.pun.pl www.benign.pun.pl www.pirazyoko.pun.pl www.szikaka.pun.pl